Astroloji gokyuzuwriac1b

Tarih: 20 Eylül 2012 12:11 | Yazar: tamyeri.net

0

20 Eylül 2012 – Her şeyden şüphe eder hale geldiyseniz, kendinize dışarıdan bakmayı öğrenin.

Ay, Akrep Burcu’nda ilerliyor. Yoğun duygular, olayların içeriği ve neler olacağı konusu saplantı haline gelebilir. Her konuya dahil olmak veya kontrol etmek isteği kendinize ve çevrenize sıkıntı getirebilir. Olayların altındaki gidişatı aramak ve satır aralarında neler gizlendiğini düşünmek için uğraşmayın. Alışkanlıklardan, korkulardan, sınırlayıcı etkilerden kurtulmak için çok iyi bir zamandır. Manipülatif yaklaşımlar, sürekli düşünme hali ve şüphe içinde olmayı bırakmaya çalışın.

Dün başlayan Uranüs – Plutro arasındaki kare açının başlamasından sonra bugün Merkür – Chiron arasında 17:38’de 150 derecelik açı oluşacak. Bu açı algılarınız açısından zor bir etki bırakabilir. Ay’ın etkisi de üstüne gelince gerçekten şüpheci bir tavır içinde bulunmanız aslında kaçınılmaz gibi görünüyor. Aniden oluşan moral bozukluklarıda buna dahil bir etki olabilir. İletişim içinde olduğunuz kişler ile yanlış anlamaların yarattığı olaylar kendini gösterebilir. Her ne kadar bu transit günün ikinci yarısında bile olsa sabah saatlerinden itibaren kendini gösterir. Ve maalesef yarında etkisini sürdürecektir. Anlaşmazlıkların oluşması aslında doğal gibi görünür. Daha evvelden uyarı aldığınız noktalarda tartışmalar yaşanabilir. Tartışmaların sonucunda iletişim kopukluğu ve dargınlıklardan kaçmak zorlaşır. Ama şunu unutmamak gerekir. Bu tip tartışmalar bazen çevrenizdeki kişileri nasıl zorladığınızı size hatırlatabilir. Zorlamaktan vazgeçip daha açık bir alan yaratmak için gayret göstermenize de yardımcı olabilir. Siz göre düşünceniz iyi olabilir. Ama karşı tarafında fikirleri olduğunu unutmayınız.

Ay’ın gün içindeki genel etkileri ise;.

Günün ilk saatlerinde 03:25’ Ay – Merkür arasında 45 derecelik yarı kare kendini gösterir. Gecenin bir vakti aniden uyanıp, ne yapacağınızı düşünmeye başlamak ve geçmişi hatırlamak bu saate uygun bir hareket olabilir. Bir anda biriyle konuşma ihtiyacınız ve tavsiye alma isteği doğabilir. Sadece kendinizi rahatlamak için zihninize küçük bir ayarlama gereken bir zamandır. Sıkıntı düşüncelerin uyku kaçırması bu transit içinde görülebilir.

Gün doğarken, Ay – Uranüs 06:05’te aralarında 135 derecelik açı oluşur. Gece yarısındaki sıkıntının sonunda psikoloik ve duygusal durumunuzu bir kontrol altına almak için çaba sarf etmelisiniz. Belki çevrenize duvar örmek şekilde bir tavır sergileyip kendinize zaman kazandırabilirsiniz. Gün içinde hareket ederken neler yapacağınıza bu saatte karar verip, günün menüsünü hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Aynı saatler ise Ay – Pluto arasında da 45 derecelik yarı kare açısı oluşur. Uranüs – Pluto arasındaki kare açıya istinaden oluşan bir değişime göre yapılacak en iyi hareket  aklınızı ve hissiyatınızı kontrol altına almanız uygun olacaktır. Gün içindeki patlamalara karşın, olayların yaşam içinde geri dönülmez noktalar olduğunu düşünmeyin. Olayları çok iyi ayrıştırmaya bakın. Engellerin oluşması sizi yıldırmasın. İçinde bulunduğunuz durumun hassasiyetini algılamaya çalışın. Bu transit geçiş sizi gün boyunca etkileyebilir.

Günün ikinci yarısında biraz daha yumuşama görülebilir. 16:11 sırasında Güneş ile Ay arasındaki 60 derecelik açı, sıkıntılı olaylara karşı bir tutum belirlemenize yardımcı olabilir. Başka bir girişim size enerji sağlayabilir. Veya sadece problemleri görmek yerine olayın arka yüzünü görmeye çalışabilirsiniz. Objektif olarak hem kendinizi ve karşı tarafı görmeye çalışın. Olayları kişiselleştirmekten uzaklaşabilirseniz kritik geçen bir günü toparlayabilirsiniz.

16:39’da ise Güneş – Ay arasındaki geçişe Ay – Satürn arasında olan 30 derecelik açının etkileri de gözükür. Muhtemel olaylardan ders alacağınız noktalar çıkacaktır. Zor bir ders olduğunu düşünebilirsiniz. Kendinizi illaki baskı altında hissedebilirsiniz. Ama sorumluluklar bazen bu tür olaylar tetikliyor. Sıkıntılı saatlerin geçmesine izin vermeniz halinde kendinizi daha rahatlamış hissedebilirsiniz. Yeni bir adım atmanız gerekiyorsa bugünden tasarlamaya başlayın.

19:35 saatinde ise Ay, Yay Burcu’na giriş yapacak. Gün biterken daha iyimser olabilme şansınız artacaktır. Belki çevreniz de oluşan olaylar sizi biraz neşelendirebilir. Ay-Satürn arasındaki geçişten sonra kendinize yeni bir vizyon belirlemek ve yeni motivasyon kazanmak için bekleyişe geçin.  Spontane gelişmlere bir gün sonra kendisini gösterebilir.

21: 18 de ise Ay – Neptün arasında 90 derecelik açı oluşacaktır. Açı olumsuz gibi görünsede tutkularınızı tetikler ve ilham verici olayları bir anda çevrenizde bulabilirsiniz. Hassasiyet arttığı için göreceğiniz bir işaret, sizi bir anda farklı bir ortama getirebilir. Ani hareket etmek yerine ortaya çıkan fikri, müzakere etmeye özen göstermelisiniz.

Ozan Güner – astroanahtar

Etiketler: , , ,


Yazar HakkındaYukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu