Tarih: 10 Aralık 2012 12:01 | Yazar: Meltem

Bir “İnternet Markası” Öyküsü

Bugün, sizlerle bir internet markasının başarı hikayesini paylaşacağız.
Biz tamyeri.net ekibi olarak sorduk, sevgili two bucks yetkilileri bizler için cevapladı.
İşte, keyifle okuyacağınız söyleşimiz:

Two Bucks’ın kuruluş öyküsünden bahseder misiniz?
2009 yılının aralık ayında dünyada gün geçtikçe büyüyen bir Pazar olan e-ticaret kavramına yeni bir soluk getirmek için “ internet markası “ düşüncesi ile yola çıktık. Her şeyden önce giyim sektöründe yarım asırlık geçmişi olan firmamızın bu alanda yaptığı yatırım oldukça mantıklı gelmişti. Her şeyi düşündüğümüzde eksik tek şeyin markamız ne olacak sorusunun cevabı olduğunu anladık.300 kişilik çalışma ekibine sizce ne olmalı diye sorduk ve yaklaşık bin tane farklı şeyle dönüş aldık.

20121209-220600.jpg

Peki, Two Bucks ismine nasıl karar verdiniz?
Ticaretin para ile yapıldığını düşünürsek seçmek çok zor olmadı. Fikir tasarımcı bir arkadaşımızdan çıktı. Bakıldığında kulağa hoş gelip akılda kaldığını anlayabiliyorsunuz.

20121209-220655.jpg

Two Bucks henüz düşünce aşamasındayken kendinize örnek aldığınız projeler nelerdir?
İngiltere’nin en büyük online satış mağazası asos.com bizim için en iyi örnekti. Şu anda onların dünyanın 186 ülkesine ürün gönderebildiğini düşünürsek çok doğru bir örnek olduğunu anlayabiliriz. Bunun yanı sıra topman.com,allsaints.com,riverisland.com gibi önce kuruluşlarda bizim bu yolda takipçisi olduğumuz markalardı.

20121209-220739.jpg

Sizin en çok kullanmayı tercih ettiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?
Two Bucks olarak facebook ve twitter kullanıcısıyız. Sürekli güncel olarak kullanıcıları sayfalarımızda tutma gayretimiz başarılı oluyor. Küçük çaplı yarışmalar düzenleyip insanlarda heyecan duygusunu oluşturuyoruz. Örnek verecek olursak 1,000 takipçimize yeni sezon gömlek hediye ediyoruz “ dediğimizde insanlarda hoş bir algı oluşuyor.tüm ürünlerimizi sayfalarımızda tanıtıyoruz . dış mekan çekimlerimiz,backstage videolarımız, güncel moda haberleri ile takipçilerimizi attığımız her adımdan haberdar ediyoruz.
Buyrun sizleride bekliyoruz.

20121209-220815.jpg


www.facebook.com/twobucksofficial
www.twitter.com/twobucksturkey

Etiketler: , ,


Yazar Hakkında

Takip et: @meeelyyYukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu