Etkinlik 20121102-132147.jpg

Tarih: 2 Kasım 2012 14:26 | Yazar: Meltem

0

Contemporary Istanbul, 22-25 Kasım Tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde

Contemporary Istanbul, dünyanın dört bir yanından uluslararası galeri, koleksiyoner ve sanatseveri İstanbul’da 7. kez bir araya getiriyor. 22-25 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde 16.000 m2’lik alanda gerçekleşecek olan 7. Contemporary Istanbul’a dünyanın en önemli galerileri arasında yer alan Marlborough Gallery de katılacak.

Ana sponsorluğunu Akbank Private Banking, ortak sponsorluğunu Zorlu Center ve Yıldız Holding’in üstlendiği 7. Contemporary Istanbul’a 55’i yurt dışı, 45’i yurt içi olmak üzere 100 çağdaş sanat galerisi ve 600 sanatçı katılacak. Her geçen yıl daha zengin içerik ve katılım ile devam eden Comtemporary Istanbul’da bu kez dünyanın en önemli galerilerinden biri olarak kabul edilen Marlborough Gallery de yer alacak.

20121102-132147.jpg

Comtemporary bu yıl çok daha zengin!
Marlborough Gallery yanı sıra dünyanın en önemli galerileri arasında sayılan Haunch of Venison, Opera Gallery, Galerie Michael Schultz, MaM-Mario Mauroner Contemporary Art diğer katılımcı galeriler arasında yer alacak. Birçok önemli çağdaş sanat eseri ve sanatçının ilk defa izleneceği Contemporary Istanbul’da CI Dialogues konferans serisi ve Video Cube video seçkisinin yanı sıra özel davetler, açılış ve kapanış partileri gibi yan etkinlikler de sanatseverlere eş zamanlı olarak sunulacak.

CI Dialogues Konferans Serisi ile çağdaş sanatın bugünü ve yarını tartışılacak
CI Dialogues’un ilk günü olan 22 Kasım’da Bloomberg’den canlı yayınlanacak “Kurumlar, Ekonomi ve Sanat” başlıklı oturumda dünyanın en saygın müzayede evlerinden Phillips De Pury eş kurucusu Simon De Pury, Marlborough Gallery’nin ortak kurucusu Pierre Levai, Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı ve Contemporary Istanbul Genel Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman tartışacak oturumun sunuculuğunu Özlem Dalga üstlenecek.

“New Horizons – Yeni Ufuklar” bölümünde Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinden galeriler, sanatçılar, küratörler, sanat eleştirmenleri ve koleksiyonerlere yer verilecek.

“Hollanda’dan Çağdaş Sanat” bölümünde ise Hollanda – Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. yılı kutlamaları kapsamında, Mondriaan Fund ve Hollanda Konsolosluğu’nun desteğiyle Hollandalı galeriler fuar sırasında Hollanda’dan çağdaş sanatı temsil edecekler. Hollanda’dan yeni medya ve video sanatının son dönem örnekleri özel bir seçkiyle izleyicilerle buluşacak.

Türkiye’nin ilk çağdaş sanat haftası Art Istanbul; sergi açılışları, sanatçı ve küratör eşliğinde sergi gezileri, sanatçı konuşmaları, atölye çalışmaları, rehberli turlar, yürüyüş rotaları, galeri uzun geceleri, parti ve etkinliklerden oluşan zengin içeriği ile 19 – 25 Kasım haftasını sanatseverler ve koleksiyonerler için çok özel bir hafta haline getiriyor.

Tüm detaylara Contemporary Istanbul’un yenilenen web sitesi www.contemporaryistanbul.com’dan ulaşabilirsiniz.

Art Istanbul programı için www.artistanbul.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: , , ,


Yazar Hakkında

Takip et: @meeelyyYukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu