Astroloji turkiyewbage4

Tarih: 1 Ekim 2012 19:02 | Yazar: tamyeri.net

0

Dolunay ve Türkiye – Yeni Oluşumların Başlangıcı

30 Eylül sabahı saat 06:18 de Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay’ı bu sefer farklı bir açı ile yaşıyoruz. Bu açı Uranüs – Pluto arasındaki 90 derecelik kare oluşumdur.

Türkiye açısından, Dolunay biraz daha önem kazanıyor. Uranüs – Pluto karesi ve Satürn’ün Terazi Burcu’nda çıkıp Türkiye’nin Burcu Akrep Burcu’ na girmesi bu döneme rastlıyor.

Dolunay ve sonrası, Yeni Ay döneminde kadar çok farklı bir değişim süreci yaşanabilir. Tabiki süreç çok hızlı olmaz ama tohumları atılmış olabilir.

Terazi Burcu’ndaki Güneş, toplumsal olarak pek çok konuyu gündeme taşıyabilir. Dolunay’ın yarattığı “Sen-Ben” karmaşası toplumsal yerini anlamda büyük anlaşmalara yerini bırakabilir. Anlaşmalar toplumun faydası için olabilir ama pek çok kişi hayal kırıklığı yaşayabilir. Dolunay’da Güneş dengeleme konusunda çabalarını gösterecektir. Ay Koç Burcu’nda ise ısrarcı olması, bazı gerekliliklerin yapılmasını ortaya atabilir.

Dolunay’ın bu ay Türkiye’nin yıldız haritasındaki Mars’ın üstünde olması gerçekten farklı bir olaya neden olabilir. Mars, askeri olayları, savaşı, toplumu ilgilendiren anlaşmazlıkları, sabote olayları, patlamaları ve yangınları gösterebilir. Güneş’in Mars’ın üstüne gelmesi, karmaşaların sonu olabilir. Ay’ın Mars karşı noktada olması ise toplumsal açıdan savaşa karşı bir konumu getirebilir.

Uranüs – Pluto arasındaki açı ise Türkiye’nin Güneş ini etkilediği için değişimin kendisini gösterebilir. Ciddi bir değişimin yarattığı şaşkınlık bu süreçte başlayabilir. Kimsenin beklemediği bir karar tüm halkı bir anda şoka ve hayal kırıklığına itebilir.

Ay Dolunay Zamanında Uranüs’ün yanında yer alıyor. Ay, halkı temsil ettiğini düşünürsek ciddi anlamda sivil kuruluşların bazı konulardaki etkinliklerini görebiliriz. Yeni Ay’ a kadar toplumsal derneklerin, devlet tarafından adımlara ve vergilere karşıt tepkilerini gösterirler.

Dolunay ile Yeni Ay arasında Satürn’ün de Akrep Burcu’na girmesi çok ilginç bir süreci başlatabilir. Satürn Türkiye’ni yıldız haritasın üzerindeki sürecinde 2015 Eylül ayına kadar pek çok değişime imza atacaktır. Satürn kendi üstünden 3. Kez geçtikten sonra tüm olayları tekrar baştan yaşatır. Yeniden öğrenme dönemi başlar. Bir insana bunu yaşatamazsınız ama devletler yaşayabilir. İlk kuruluş dönemindeki her olayı tekrar baştan alabilir. Ortamlar ne olursa olsun Tarih kendisini bir kez daha tekrar etmeye başlar. Ve bu sırada bazı olayların sıralamaları değişir. Zaman içinde devlet kendi yaşamında hoşuna gitmeyen olayları farklı bir şekilde tekrar halkına yaşatır.

Dolunay ile birlikte bu değişimler başlayabilir. Yönetim şekli değişime uğrayabilir. İki taraf içindeki çatışma bir anda otonom bir yapıya dönüşebilir. Bazı taahhütler verilebilir ama belirli sınırlar konulabilir.

Değişim kesinlikle uzun bir süreci getirir. Değişim içinde devlet katında muhtemel suistimaller görebiliriz. Bu maalesef biraz daha artabilir.

Bu arada yine önemli bir kişinin ölümünü görebiliriz. Ölümün yaratacağı olaylar tüm halkı etkileyebilir.

2.5 senelik bir süreç olarak düşünürsek Dolunay bazı olayların başlangıcı olacaktır. EYLÜL 2015 e kadar değişimi tamamlamış oluruz. 2016 da ise yepyeni bir politik düzen bizi bekliyor olacaktır.

Ozan Güner – astroanahtar

Etiketler: , , ,


Yazar HakkındaYukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu