Teknoloji icontrolpad2

Tarih: 18 Eylül 2012 00:00 | Yazar: Ersin

0

iControlPad 2

Yenilenen özellikleri ve çoklu mobil platform desteğili ile işte karşınızda iControlPad 2,

Dokunmatik cihazlarda oyun oynamak isteyenlerin en büyük problemi, ekran üzerindeki kontrollerin görüntüyü engellemesidir.

Nispeten küçük ekranlı modellerde daha çok yaşanan bu sorun için Türkiye piyasasında pek çok aksesuar bulunmamakta.

Geçen yıl iControlPad ile iOS cihazlarında en iyi oyun deneyimini sunmayı hedefleyen Product 3 LLC firması, yeni projeleri iControlpad 2 ile daha büyük bir kesime hitap etmeyi planlıyor.

Kickstarter üzerinde bağış toplamaya başlayan firma, açık kaynak olarak geliştireceği yazılım ile mobil cihazlar haricinde, Raspberry Pi gibi geliştirici kartları, USB bellek şeklinde bilgisayarlar, robotlar, set üstü kutular gibi Bluetooth uyumlu her cihazda iControlPad 2 kontrol imkanı sunacak.

Entegre batarya ile 12-14 saat arası kullanım süresi sunan aparat, dual analog kontroller haricinde eski modelden farklı olarak; 5 sıralı bir QWERTY klavyeyi de gövdeye dahil etmiş. Bu şekilde daha fazla cihazda kullanım imkanı sunuyor.

Boyutu ise 3.5 inçlik bir akıllı telefon ile hemen hemen aynı. Telefon tutacağı ise 180 derece dönerek, aparatı telefonun altına doğru kaydırmanızı sağlıyor.

Proje an itibariyle hacimli üretime hazır olarak bekliyor. Bir ay içerisinde 150 000 dolar toplaması gereken proje, 17 000 doları geçmiş durumda.

69$ ve üzeri bağışlarda yeni kontrol aparatı destekçilere kısa süre içerisinde gönderilecek.

Etiketler: , ,


Yazar HakkındaYukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu