Bebek&Çocuk pretty

Tarih: 23 Eylül 2013 21:24 | Yazar: tamyeri.net

0

Pretty Ruffle Baby&Kids Boutique

Pretty Ruffle Baby&Kids Boutique Kurucuları, Rezzan Erses Kar ve N. Müge Erses marka hikayesini bizlerle paylaştı.

Pretty Ruffle markasını ve oluşum sürecini paylaşır mısınız?

Pretty Ruffle, iki kız kardeşin hayallerinin peşinde koşarak hayata geçirdiği bir marka aslında. Uzun yıllar Türkiye’nin birçok büyük alışveriş merkezlerine dekor tasarımları ve üretimi konusunda destek sağladıktan. Rezzan’ın kızının dünyaya gelişi ile yeni bir hayata merhaba dedik. Duru’ya giydirmek için kendi küçüklüğümüzden hatırladığımız, arkası beyaz dantel çamaşırlardan, fırfırlı salopetlerden aradık. Yurt dışında birçok markada bulduğumuz ürünleri Türkiye de bulamayınca, neden olmasın dedik ve marka fikrimiz ortaya çıktı. Sektördeki özel tasarım açığını değerlendirerek, kendi geliştirip, tasarladığımız ve ürettiğimiz ürünleri sunmak için 2011 yılı Ocak ayında Pretty Ruffle Baby&Kids Boutique kurduk.

Markanın ürünlerini ve farkını anlatır mısınız?

0-3 aydan 10 yaşa hitap eden koleksiyonlarımız, tasarım ekibimiz tarafından özenle hazırlanarak, kendi atölyemizde üretilmekte. En önemli farkımız tütülerimizin piyasadaki benzerlerine göre daha özel olması. Hassas tenli çocukları düşünerek, en yumuşak tüllerden diktiğimiz tütünün altına, tül ve ten temasını daha da azaltmak için, özel olarak astar uyguluyoruz. Bu da çocukların tütü giydiğinde sadece eğlenmesine ve mutlu olmasına olanak veriyor.
Diğer bir fark ise bodylerimizin kalitesi. Sık yıkanmadan etkilenmeyen, her anlamda cilt dostu olan bodylerimiz %100 pamuktan üretilirken, “Oeko-Tex Standard 100” belgesi ile sertifikalandırılmıştır.

Koleksiyonlar nasıl belirleniyor?

Sektörün ihtiyacını karşılamak amacıyla oluşturulan koleksiyonları belirlerken, çocuk giyiminde kullanılan renk ve desenlerin dışına çıkıp, hayallerin ötesinde tasarımlar yaparak fark yaratmayı hedeflemekteyiz. Retro, Vintage ve Country desenli kumaşlar, geometrik formlar ve sıra dışı renkler bir araya getirilerek oluşturulan koleksiyonları; kurdeleler, düğmeler, keçeler, inciler, danteller ve tüller ile el yapımı özel detaylarla tamamlamaktayız.

Sizi sektörde diğer rakip markalardan ayıran özellikler neler?

Butik üretim yapan bir e-ticaret firması olmamız, ebeveynlerin istekleri doğrultusunda bazı ürünlerimizde kişiye özel değişiklikler yapma imkanı tanıyor. Hatta bazen koleksiyonumuz dahilinde olmayan ama müşterilerimizin hayal ettiği ürün tasarımlarını hayata geçiriyoruz.
Anneler çocuklarının doğum günlerine çok önem veriyorlar. Doğum günü pastasından parti mekanına, parti süslemesinden gelen misafirlere verilen mini hediyelere kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor. Bu kadar titiz hazırlanılan bir günde de kıyafet daha da önem kazanıyor. Biz noktada annelere destek oluyor ve öneriler sunuyoruz. Son günlerde birçok annemiz kızları ile uyumlu giyinmek istiyorlar, bizde onların hayallerindeki anne-kız konseptini gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hedef kitlenizi nasıl tanımlarsınız?

Yoğun iş temposu içinde çalışan annenin, kısıtlı zamanını bebeği ile en kaliteli şekilde geçirmesini istedik. Annelerimizin, internet üzerinden yapmış olduğu alışverişte kaliteli ve butik ürüne sahibi olurken, zaman tasarrufu sağlaması en önemli hedeflerimizden biri. Pretty Ruffle olarak hem e-ticarette hem de mağazalar bazında satışta yer alırken bebeğini sıra dışı giydirmeyi seven annelerimize hitap etmekteyiz.

Bu sezon öne çıkan yeni ürünleri paylaşır mısınız?

Marka adımızdan da anlaşılacağı gibi, fırfırlı detaylara bir hayli önem vermekteyiz. Yaz sezonu için hazırladığımız koleksiyonumuz içinde neşeli ve rengarenk olduğu kadar romantik detaylar içeren vintage fırfırlarla süslü badilerimiz ve çamaşırlarımız göze çarpan ürünler olacak. Sıcak yaz günlerinde sahil şıklığı için üç’lü takımlarımızın da keyfili olacağını düşünüyoruz.
6 ile 10 yaş aralığındaki küçük kızlarımız, onlar için tasarladığımız rengarenk tüllü eteklerin altına spor ayakkabılar ve kontrast desenli babetlerle giyerek kendi tarzlarını yaratabilecekler.

Markanın uzun vadedeki hedefleri neler?

Pretty Ruffle Baby&Kids Boutique olarak öncelikle hedefimiz, kalitemizden ödün vermeden, hayal ettiğimiz ürünleri tasarlayıp, annelerimizin bize ulaşmasını her alanda sağlamak adına, Türkiye çapındaki birçok butikte satışta olmak uzun vadeli hedeflerimizden.

http://www.prettyruffle.com/

Etiketler: , , , ,


Yazar HakkındaYukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu