Etkinlik urban_festival_2012

Tarih: 25 Ağustos 2012 14:04 | Yazar: tamyeri.net

0

Urban Festival Istanbul 2012

Lounge FM 96 tarafından yaratılan, İstanbul’un ilk şehir temalı festivali Urban Festival Istanbul, 30 Eylül Pazar günü Kuzey Avrupa müziğinin günümüzdeki en önemli temsilcisi Röyksopp ve elektronik müziğin dahi çocuğu Trentemoller’i aynı sahneye çıkartarak İskandinav topraklarında yetişmiş en önemli isimlerden ikisini ülkemizde ilk kez bir araya getiriyor. 10 yılı aşkın başarılı kariyeleri ile müziğe yön veren, electro pop, ambient, triphop ve elektronik müzik arasındakı sınırları kaldıran Röyksopp’un muhteşem canlı performansı ve Danimarka’nın en önemli elektronik müzik sanatçısı Trentemoller’in müzikal dehasını en yüksek yaratıcılıkta ortaya koyduğu performans olan 2 saatlik eşsiz DJ setinin büyük buluşması 30 Eylül Pazar günü Urban Festival Istanbul 2012 ana sahnesinde unutulmaz anlara imza atacak.
Kapı açılışı 14:00

Festivalde yer alacak diğer sanatçı ve gruplar ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Röyksopp

Kuzey Avrupa müziğini tarihindeki en yüksek seviyeye çıkartarak Grammy adayı bile olacak ilgiye ve popülariteye ulaşan Norveçli grup, Daft Punk, Orbital ve Björk’le beraber anılarak müzik dünyasında bu isimlerin yer aldığı çok özel konumu paylaşmaya başladı.

Müzik dünyasının en önemli markalarından biri olarak anılan Röyksopp, 1998 yılından bu yana çıkardıkları 4 albümün tümü ile eleştirmenlerden tam not aldı. What Else Is There, The Girl And The Robot, Eple ve Happy Up Here gibi büyük hit haline gelen parçalarıyla haftalarca liste başında kalıp sayısız ödül kazandılar. Eşsiz müzikleriyle rock’tan caza, elektronikten downtempo’ya her tarzın en büyük festivallerinde liste başı sahne alan Röyksopp, büyüleyici sahne şovlarının da etkisiyle unutulmaz anlara imza atıyorlar.

Trentemoller

Danimarka’nın dahi çocuğu Trentemoller; müzikal dehasını en yüksek yaratıcılıkta sergileyebildiği performans olan 2 saatlik eşsiz DJ setiyle Röyksopp konserinin hemen ardından Urban Festival Istanbul 2012 sahnesindeki yerini alıyor.
Dijital olduğu kadar analog; karanlık olduğu kadar eğlenceli; keskin olduğu kadar organik sound’ları eşi benzeri görülmemiş bir şekilde harmanlayarak ortaya koyan Trentemoller; kısa sürede elektronik müziğin en önemli figürlerinden bir tanesi haline geldi.

“Danimarka’nın ilk canlı elektronik projesi” olarak adlandırılan Trigbag’dan sonra Trentemoller ismiyle profesyonel müzik kariyerine devam eden Anders Trentemoller; daha ilk solo albümünü yayınlamadan önce ismini tüm dünyaya duyurmuştu. Çıkardığı 2 albüm ve sayısız EP ile ayakta alkışlanacak işler ortaya koyan Trentemoller’in yaptığı remix’ler ise apayrı bir söz konusu. Franz Ferdinand’a yaptığı remix ile grammy adaylığı bulunan Trentemoller’in en önemli şaheseri tartışmasız 2005 yılından bu yana hala eskimeyen Royksopp – What Else Is There remix’i.

Prodüksiyonlarındaki deneyselliği ve cesareti DJ Set’lerine de taşıyan Trentemoller; müzik türleri arasındaki sınırları kaldıran, her hafta sonu dinlemekten sıkıldığınız Top 100 hit’lerinden uzak, eski ve yeni parçalarla müzikseverlerin ayaklarını kesmek için 30 Eylül’de Küçükçiftlik Park’ta!


Yazar HakkındaYukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu