Moda 20130929-133140.jpg

Tarih: 29 Eylül 2013 12:32 | Yazar: Meltem

0

“Zeynep Tosun Presented by Mercedes-Benz”

İstanbul (27 Eylül 2013) New York, Miami, Berlin, Sidney, Moskova ve Tokyo Moda Haftaları ile Zürih ve Sidney Moda Günleri’nin isim sponsoru olan ve bu etkinlikleriyle global moda platformunun sahibi olarak öne çıkan Mercedes-Benz, geçtiğimiz sezon bu şehirlerin arasına İstanbul’u da ekleyerek gücüne güç kattı. İkinci sezonu 07-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express kapsamında Mercedes-Benz, tüm dünyada isim sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarında olduğu gibi Türkiye’de de desteklemek üzere seçtiği moda tasarımcısının defilesini sunacak.
Bu doğrultuda Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express’te, 08 Ekim Salı günü saat 20.30’da “Zeynep Tosun presented by Mercedes-Benz” defilesi podyumda olacak. Mercedes-Benz’in sunduğu defilede 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu sergileyecek olan Zeynep Tosun, Mercedes-Benz tarafından desteklenmekten duyduğu gururu dile getirerek: “Dünyanın sayılı lüks markalarından biri olan Mercedes-Benz, tüm dünyada uzun yıllardır moda haftalarına sponsor olarak sektörümüze çok önemli destekler sağlıyor. Moda haftasına da ismini vermekte olan marka her sezon bir tasarımcıya destek veriyor. 2014 yılı için ilkbahar yaz koleksiyonlarının tanıtılacağı Mercedez-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express kapsamında destek verecekleri tasarımcı olarak beni seçmelerinden ötürü çok mutluyum. Mercedes-Benz ile ilk kez işbirliği yapacağımız için, defilemi bu markanın desteği ile gerçekleştirecek olmak beni son derece heyecanlandırıyor. İleriki zamanlarda dilerim bu beraberlik tek seferlik bir proje olmaktan çıkıp uzun soluklu bir ortaklık haline gelir. Bu denli güçlü bir markayla ismimin ve markamın yanyana geliyor olmasının özgeçmişim için de büyük bir artı olacağını düşünüyorum.“
Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes ise: “Mercedes-Benz, 17 yılı aşkın süredir dünyanın en önemli moda günlerini destekliyor ve dünyanın dört bir yanında bu organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express’i de bu organizasyonlar arasına eklemek ve her sezon daha da güçlenen, sektörün gelişmesine yadsınamaz bir katkıda bulunan bu etkinliği desteklemek bizim için büyük bir gurur kaynağı. Dünyada Türk modasının tanınmasında önemli rol oynayan Zeynep Tosun’un İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunu “Zeynep Tosun presented by Mercedes-Benz” ismi ile sunduğumuz için de ayrıca çok mutluyuz” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.
“Zeynep Tosun presented by Mercedes-Benz” kapsamında “Hidden” isimli İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunu sunacak olan Zeynep Tosun, üniversitede işletme eğitimini tamamladıktan sonra Milano’da Instituto di Marangoni’de Moda Tasarımı eğitimi aldı. Mezuniyetinin ardından Alberta Feretti’den aldığı teklif ile Rimini’ye yerleşen Zeynep Tosun, burada tasarım ekibinin bir parçası olarak Alberta Ferretti ve Philosophy di Alberta Ferretti markalarına tasarımlar yaptı. Tosun, Türkiye’ye dönüşünün ardından 2007 yılında ITKIB’in Genç Tasarımcılar yarışmasında üçüncü oldu, 2008 yılında ise kendi markasını kurdu. 2011 yılından beri Londra Moda Haftası‘nda düzenli olarak koleksiyonlarını sergileyen Zeynep Tosun, dünyada Türk modasını başarıyla temsil ediyor.

20130929-133140.jpg

20130929-133153.jpg


Yazar Hakkında

Takip et: @meeelyyYorumlar kapalı.

Yukarı Git ↑  • Son Haberler


  • Muzipo Kids İstanbul Koşuyolu  • Haftanın Videosu